Projekt nowych przepisów to niewątpliwie krok w dobrym kierunku, pozwoli na ponowne „poukładanie klocków” i da czas na wyjście z problemów finansowych. Na pomoc publiczną bowiem firmy będą mogły liczyć zarówno przed wszczęciem postępowania, jak i w jego trakcie – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o prawie restrukturyzacyjnym, który trafił do Rządowego Centrum Legislacji.

Pomoc publiczna – restrukturyzacja ze wsparciem finansowym

Pomoc publiczna ma być realizowana zarówno wobec podmiotów które nie zostały objęte postępowanie upadłościowym bądź restrukturyzacyjnym bo np. dopiero złożyły wniosek w tej sprawie. Jak również  wobec firm które są w toku postępowania restrukturyzacyjnego i potrzebują zastrzyku gotówki na sfinansowanie planu restrukturyzacyjnego.

Pomoc państwa ma przybrać postać pożyczki, dopłaty, objęcia akcji obligacji czy udziałów. Dla pierwszych pomoże to w odzyskaniu płynności dla drugich będzie gwarancją realizacji programu naprawczego.

Jak pomoc publiczna dla restrukturyzacji działa dzisiaj?

Poważna pomoc publiczna dzisiaj to wyjątek od reguły. Zdarza się to bardzo rzadko zważywszy, że na tego typu pomoc niezbędna jest zgoda Komisji Europejskiej.

Obecnie firmy będące w restrukturyzacji mogą liczyć jedynie na drobną pomoc państwa jak rozłożenie na raty długów wobec Skarbu Państwa, takich jak zaległe podatki i składki ZUS.

Komu pomoże restrukturyzacja firmy?

Wszystkim tym, którzy chcą naprawić swoją firmę i nie wiedzą jak to zrobić.

Wszystkim tym, którym zależy aby ochronić swoją firmę przed upadłością.

Restrukturyzacja sprowadza się do zyskania czasu, odzyskania zaufania wśród wierzyciel i pozyskania finansowania bądź zmniejszenia zadłużenia firmy.

Efektem postępowania restrukturyzacyjnego powinno być odzyskanie płynności finansowej spółki tak, aby na bieżąco mogła regulować swoje zobowiązania.

Kiedy rozważyć restrukturyzację firmy dowiesz się tutaj

Dzięki nowelizacji takie firmy zyskają jeszcze większe wsparcie. Nowe przepisy pozwolą na zawieranie układów i umożliwią finansowanie w trakcie restrukturyzacji.

Jeśli chcesz ogłosić upadłość, przeprowadzić restrukturyzację bądź poznać zalety restrukturyzacji firmy skorzystaj z naszej pomocy, pomogę Ci zacząć od nowa – Syndyk Wrocław

Artykuł przygotowany przez Doradcę Restrukturyzacyjnego Magdaleną Czyszczoń z kancelarii Czyszczoń

Więcej informacji odnośnie upadłości bądź restrukturyzacji uzyskasz dzwoniąc do naszej kancelarii tel (71) 783 41 86 bądź pod adresem naszej strony internetowej www.upadlosckonsumenckawroclaw.pl lub na naszym blogu  (kategoria upadłość Wrocław i restrukturyzacja Wrocław). W innych sprawach prawnych proszę odwiedzić naszą stronę www.kancelariaczyszczon.com

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku www.facebook.com/kancelariaczyszczon