Chcesz ogłosić upadłość bądź restrukturyzację zadzwoń
(71) 783 41 86

Kiedy rozpocząć restrukturyzację firmy?

Kiedy rozpocząć restrukturyzację firmy?

Odpowiedź, kiedy rozpocząć restrukturyzację firmy jest prosta – dla własnego dobra jak najszybciej.

Odwlekanie działań restrukturyzacyjny prowadzi w sposób oczywisty do zaprzepaszczenia szans i możliwości, z których ze względu na zwłokę nie będziemy mogli już skorzystać.

Powodzenie restrukturyzacji uzależnione jest przede wszystkim od właściwego wyboru postępowania restrukturyzacyjnego adekwatnego do skali problemów i podjęcie tej decyzji we wczesnym etapie.

Warto zatem reagować z wyprzedzeniem czasem nawet profilaktycznie bowiem z doświadczenia widzimy, że im później się za to zabierzemy tym nasze szanse na udaną restrukturyzację będą maleć.

Dzięki Doradcy Restrukturyzacyjnemu będziesz w stanie skutecznie przejść przez kryzys w twojej firmie i ochronić ją przed agresywną windykacją oraz utratą płynności ostatecznie skuteczny doradca restrukturyzacyjny pomoże w odzyskaniu utraconego zaufania.

Przesłanki ogłoszenia restrukturyzacja

Podstawową przesłanką ogłoszenia restrukturyzacji jest niewypłacalność bądź zagrożenie niewypłacalnością. Więcej na temat niewypłacalności znajdziesz w kategorii Upadłość Wrocław i restrukturyzacja Wrocław tutaj.

O niewypłacalności możemy mówić również w przypadku, gdy wysokość długów przekracza wartość majątku dłużnika, a stan ten utrzymuje się przez ponad 24 miesiące.

Powyższe sytuacje będą podstawą do wszczęcia postępowania restrukturyzacyjnego dłużnika.

Przesłanki odmowy restrukturyzacji

Sąd odmówi restrukturyzacji, jeżeli dłużnik nie wykaże, że jest w stanie pokryć bieżące koszty funkcjonowania swojej działalności oraz opłaty związane z samym postępowaniem. W przypadku gdy postępowanie mogłoby pokrzywdzić interesy wierzycieli, sąd również nie udzieli zgody na restrukturyzację.

Restrukturyzacja jakie mam opcje?

Na podstawie ustawy restrukturyzacyjnej możliwe są następujące ścieżki restrukturyzacji firmy, które mają na celu poprawić sytuację finansową firmy, umożliwić regulowanie zadłużenia i powrót do życia gospodarczego:

  • Postępowanie o zatwierdzenie układu.
  • Przyspieszone postępowanie układowe.
  • Postępowanie układowe.
  • Postępowanie sanacyjne.

Więcej na temat poszczególnych postępowań znajdziesz w moim artykule tutaj

Komu zatem pomoże restrukturyzacja firmy?

Wszystkim tym, którzy chcą naprawić swoją firmę i nie wiedzą jak to zrobić.

Wszystkim tym, którym zależy aby ochronić swoją firmę przed upadłością.

Restrukturyzacja sprowadza się do zyskania czasu, odzyskania zaufania wśród wierzyciel i pozyskania finansowania bądź zmniejszenia zadłużenia firmy.

Efektem postępowania restrukturyzacyjnego powinno być odzyskanie płynności finansowej spółki tak, aby na bieżąco mogła regulować swoje zobowiązania.

Jeśli chcesz ogłosić upadłość, przeprowadzić restrukturyzację bądź poznać zalety restrukturyzacji firmy skorzystaj z naszej pomocy, pomogę Ci zacząć od nowa – Syndyk Wrocław

Artykuł przygotowany przez Syndyk  Wrocław Magdaleną Czyszczoń z kancelarii Czyszczoń

Więcej informacji odnośnie upadłości bądź restrukturyzacji uzyskasz dzwoniąc do naszej kancelarii tel (71) 783 41 86 bądź pod adresem naszej strony internetowej www.upadlosckonsumenckawroclaw.pl lub na naszym blogu  (kategoria upadłość Wrocław i restrukturyzacja Wrocław). W innych sprawach prawnych proszę odwiedzić naszą stronę www.kancelariaczyszczon.com

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku www.facebook.com/kancelariaczyszczon