Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /autoinstalator/wordpress3/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ile trwa upadłość konsumencka? - Upadłość Konsumencka Wrocław
Chcesz ogłosić upadłość bądź restrukturyzację zadzwoń
(71) 783 41 86

Ile trwa upadłość konsumencka?

Ile trwa upadłość  konsumencka?

Ile trwa upadłość konsumencka?

Wiele osób odwiedzających naszą kancelarię żyje w przekonaniu, że upadłość konsumencka to usługa, którą można uzyskać z dnia na dzień. Nic bardziej mylnego upadłość konsumencka to wieloetapowe postępowanie sądowe, które w skrajnych przypadkach może trwać kilka lat (max 3 lata).
Pomimo, że proces upadłości wymaga cierpliwości  i pewnych wyrzeczeń to jednak pierwsze realne korzyści pojawiają się bardzo szybko bowiem już w momencie jej ogłoszenia.
 
Wielu klientów, którzy z dużą obawą podchodzą do tej „pomocy państwa” tak naprawdę dopiero wtedy uzyskuje pełna wiarą w możliwość oddłużenia i uzyskania „świętego spokoju”.
Choć w moim odczuciu już sama wizyta w kancelarii przywraca im nadzieję na lepsze jutro to moment ogłoszenia upadłości jest dla wielu poczuciem ogromnej satysfakcji, że wreszcie wygrałem z długami.

Przygotowanie wniosku i oczekiwanie na rozprawę (ok. 3-4 miesiące)

W tym okresie dłużnik zostaje uświadomiony co do procedury postępowania upadłościowego i jego możliwości upadłościowych.

Dzięki konsultacjom z prawnikiem ustala dalszy plan działania i gromadzi niezbędne dokumenty do przeprowadzenia postępowania upadłościowego.

W tym czasie dłużnik odzyskuje nadzieje na lepsze jutro bowiem wie , że dzięki kolejnym swoim działaniom może realnie poprawić materialną sytuację swoją i swojej rodziny.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

To najważniejszy moment w całym postępowaniu upadłościowym, bowiem przesądza o umorzeniu zobowiązań dłużnika w przyszłości po spełnieniu warunków ustalonych przez Sąd.

Od tego momentu wszelkie toczące się postępowania sądowe, komornicze, windykacyjne zostają zawieszone do czasu zakończenia postępowania upadłościowego. Dłużnik uzyskuje ochronę przed wierzycielami i komornikami, którzy przestają go nękać.

Przedstawicielem w postępowaniu upadłościowy reprezentującym dłużnika zostaje Syndyk i to on z mocy prawa zarządza jego majątkiem aż do zakończenia postępowania.

Plan spłat (max 36 m-cy)

Po ogłoszeniu upadłości Sąd w porozumieniu z Syndykiem ustala plan spłat wierzycieli lub w skrajnych przypadkach od razu umorzy wszystkie zobowiązania. Plan spłat z mocy prawa nie może być dłuższy aniżeli 36 miesięcy, oczywiście może być krótszy.

W tym okresie dłużnik zobowiązany jest do spłaty swoich zobowiązań w kwocie umożliwiającej mu godne życie i adekwatnej do jego możliwości finansowych i sytuacji życiowej.

W tym okresie realnie odczujesz korzyści z podjęcia decyzji o upadłości konsumenckiej bowiem:

  • twoje wynagrodzenie będzie wolne od zajęć
  • w ramach planu spłat będziesz płacił uzgodnioną przez Sąd jedną kwotę adekwatną do twoich możliwości finansowych i sytuacji życiowej
  • możesz zarządzać swoim majątkiem oczywiście w sposób umożliwiający realizowanie planu spłat
  • nie musisz ukrywać się ze swoimi dochodami, mogą wzrosnąć bez konsekwencji

Odpowiadając na tytułowe pytanie – Ile trwa upadłość konsumencka – Nawet kilka lat, ale nie należy się tym przejmować bowiem realne korzyści odczujesz już na początku tego procesu.

Podsumowując najważniejsze korzyści płynące z ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy wskazać:

  • realnie szybkie pozbycie się długów
  • „święty spokój”
  • zaprzestanie wszelkich windykacji zarówno komorniczych jak i sądowych.

Jeśli chcesz ogłosić upadłość konsumencką lub przedsiębiorcy skorzystaj z naszej pomocy, pomogę Ci zacząć od nowa.

Artykuł przygotowany przez Syndyk Magdaleną Czyszczoń z kancelarii Czyszczoń

Więcej informacji odnośnie upadłości konsumenckiej uzyskasz dzwoniąc do naszej kancelarii bądź pod adresem naszej strony internetowej www.upadlosckonsumenckawroclaw.pl lub na naszym blogu  (kategoria upadłość przedsiębiorcy Wrocław). W innych sprawach prawnych proszę odwiedzić naszą stronę www.kancelariaczyszczon.com

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku www.facebook.com/kancelariaczyszczon

Dodaj komentarz