Chcesz ogłosić upadłość bądź restrukturyzację zadzwoń
(71) 783 41 86

Jak wstrzymać komornika?

Jak wstrzymać komornika?
To pytanie towarzyszy dużej części spotkań z naszymi klientami, którzy zdecydowali się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
Ogłoszenie o upadłości konsumenta co do zasady wstrzymuje wszelkie czynności komornicze do czasu zakończenia postępowania upadłościowego. Po jego zakończeniu postępowanie komornicze zostaje z mocy prawa umorzone.
Pozostaje jednak wątpliwość czy do czasu ogłoszenia upadłości konsumenckiej komornik zdoła spieniężyć majątek dłużnika.
Zatem postaram się wyjaśnić, jakie możliwości ma dłużnik w stosunku do toczącej się już egzekucji komorniczej jeszcze przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Postępowanie upadłościowe a komornicze

Postępowanie upadłościowe co do zasady służy wszystkim wierzycielom, a co za tym idzie każdy z nich winien odzyskać część lub całość swojej wierzytelności. Nie wymaga ono od wierzycieli żadnych specjalnych czynności prócz zgłoszenia swojej wierzytelności. To ustanowiony przez Sąd Syndyk w ich imieniu prowadzi wszelkie czynności windykacyjne.
Postępowanie komornicze dla odmiany służy przede wszystkim wierzycielowi, który wszczął postępowanie egzekucyjne, starając się aktywnie dochodzić swoich wierzytelności poprzez uzyskanie nakazu zapłaty.

Zabezpieczenie majątku

W przypadku osób fizycznych, które chcą starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Możliwe jest zastosowanie zabezpieczenia w postaci zawieszenia postępowania egzekucyjnego do czasu rozpoznania wniosku i uchylenie zajęć rachunków bankowych.

Czemu ma służyć zabezpieczenie majątku?

Zabezpieczenie  majątku służy jego ochronie. Przede wszystkim dlatego, że postępowanie komornicze co do zasady jest mniej korzystne od postępowania upadłościowego dla dłużnika. Poza tym w przypadku zlicytowania nieruchomości mieszkalnej  przed ogłoszeniem upadłości. Dłużnikowi trudniej będzie się starać o przyznanie środków na wynajem innego lokalu mieszkalnego na okres do dwóch lat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wstrzymać komornika bądź ogłosić upadłość konsumencką lub przedsiębiorcy skorzystaj z naszej pomocy, pomogę Ci zacząć od nowa.

Artykuł Jak wstrzymać komornika? –  przygotowany został przez Doradcę Restrukturyzacyjnego Magdaleną Czyszczoń z kancelarii Czyszczoń

Więcej informacji odnośnie upadłości konsumenckiej uzyskasz dzwoniąc do naszej kancelarii bądź pod adresem naszej strony internetowej www.upadlosckonsumenckawroclaw.pl lub na naszym blogu  (kategoria Upadłość Konsumencka Wrocław, Upadłość Wrocław bądź Restrukturyzacja Wrocław). W innych sprawach prawnych proszę odwiedzić naszą stronę www.kancelariaczyszczon.com

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku www.facebook.com/kancelariaczyszczon

Resize text-+=