Chcesz ogłosić upadłość bądź restrukturyzację zadzwoń
(71) 783 41 86

Jakie są korzyści ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Jakie są korzyści ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

W związku z wieloma pytaniami naszych klientów jakie korzyści niesie za sobą ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Postaram się w kilku zwięzłych punktach wyjaśnić co zyskuje nasz klient ogłaszając upadłość konsumencką.

  • od momentu ogłoszenia upadłości konsumenckiej komornik, windykator czy wierzyciel przestaną upominać się o swoje należności. Dłużnik i jego rodzina uzyskają spokój i poczucie bezpieczeństwa
  • od chwili ogłoszenia upadłości konsumenckiej dług przestanie narastać i nie będą od niego naliczane odsetki
  • postępowanie upadłościowe w przeciwieństwie do komorniczego nie ma na celu odzyskania wszystkich długów czy należności wraz z odsetkami a oddłużenie konsumenta. Zatem pozostała część długu, której nie pokryje majątek dłużnika zostanie mu umorzona. W jakiej części zostaną pokryte należności wierzycieli i jak długo dłużnik będzie ich spłacał zadecyduje sąd ( z reguły maksymalnie dwa lata i to w kwotach możliwych do spłaty dla upadłego).
  • w przypadku zbycia mieszkania Syndyk pozwoli na zamieszkiwanie do czasu jego sprzedaży a potem wygospodaruje ze zbytego majątku kwotę pozwalająca na wynajem mieszkania zastępczego przez okres od roku do dwóch lat. Upadły będzie mógł utrzymać podstawowy standard wynajmu i przeprowadzić się z całą rodziną.
  • postępowanie upadłościowe jest bardziej ludzkie od komorniczego, bo celem nie jest wyłącznie windykacja a oddłużenie. Syndyk oraz Sędzia uwzględniają realne potrzeby i sytuację upadłego a nie koncentrują się wyłącznie na windykacji zobowiązań.
  • Ustają wszelkie sprawy sądowe i komornicze związane z wymagalnymi długami a nowe nie mogą być rozpoczynane
  • Pomimo ściągania comiesięcznych rat przez komorników dług cały czas rośnie. Po ogłoszeniu upadłości dłużnik płaci ratę dostosowaną do jego możliwości maksymalnie do 36 miesięcy po tym czasie następuje umorzenie wszystkich długów również tych niespłaconych.
  • Konsument może pozbyć się długów nawet w przypadku, gdy nie posiada żadnego majątku jak samochód mieszkanie itp.
  • Długi wynikające z kredytów hipotecznych mogą się ciągnąć latami  generując dodatkowe koszty z tytułu opłat komorniczych i odsetek. W przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej konsument umorzy swoje zobowiązania nawet w rok czasu a maksymalnie w trzy lata.

Jeśli chcesz ogłosić upadłość konsumencką skorzystaj z naszej pomocy pomogę Ci zacząć od nowa.

Artykuł przygotowany przez Syndyk Magdaleną Czyszczoń z kancelarii  Czyszczon

Więcej informacji odnośnie upadłości konsumenckiej uzyskasz dzwoniąc do naszej kancelarii bądź pod adresem naszej strony internetowej www.upadlosckonsumenckawroclaw.pl lub na naszym blogu  (kategoria upadłość przedsiębiorcy Wrocław ). W innych sprawach prawnych proszę odwiedzić naszą stronę www.kancelariaczyszczon.com

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku www.facebook.com/kancelariaczyszczon

Resize text-+=